top of page
Ticking Clock
Stručná historie změn ▲
2021    

      2021.10.07 čt 00:20   Začínám si hrát se zvuky v menu, jsou ztišeni aby byli jen decentní. Konečně jsem vychytal bugy v menu aby se při přechodech do subúrovní nezavíralo, za vším byli milimetrové mezery, nyní je vše v pořádku..

      2021.09.15 st 15:00   Změna řazení článků z původního směru zeshora dolů na obrácený styl zespodu nahoru takže nejaktuálnější článek je zcela nahoře pod speciálními články (červené tlačítka).

      2021.09.10 pá 10:00   Kvůli zjednodušení a menší pracnosti zrušen zamýšlený sumární článek o posledních změnách na podstránkách na domovské stránce (Home). Dále zrušeno malé menu změn vyvolávané kliknutím vedle menu (vpravo nahoře) na údaji aktualizaci stránek a také poslední aktualizační údaje zobrazované v menu při zastavení na jednotlivých ikonách. Místo toho dána přednost klasickým krátkým informačním článkům na domovské stránce s klikatelnými odkazy na hlavní články na podstránkách.

2019    

      2019.02.12 út 23:58   Vylepšeno chování menu, kde hlavně novější Net prohlížeče byli moc hbité a při přechodu z menu do submenu vytvářeli nežádoucí reakce (dalo se obejít rychlejším přesunem).

     2019.01.07 po 05:45   Zjištěno, že nejnovější verze Firefoxu, Opery a Chrome na rozdíl od předešlých verzí již nezobrazují (ukusují horní linku na www?) linku hlavičky pro její zobrazení a indikaci (červenou), malou úpravou byla tato chyba na nejnovějších Net prohlížečích opravena! Osobně nejvíce používám Firefox 41 kvůli doplňkům a tisícům obrazových odkazů ve Fast Dialu ...

2018    

     2018.12.21 pá 20:00   Z titulů skryty data: vytvoření a dokončení / aktualizace, nyní se objeví při kurzoru na titulu, při opuštění kurzoru z titulu se data znovu skryjí. Při kliku na titul, když expanduje a je zobrazen obsah jsou viditelná i data - pro snadnější práci s článkem ... Skrytím těchto dat dochází k dalšímu zjednodušení a čistějšímu vzhledu.

      2018.11.26 po --:--   Pro snadnější zjištění nových článků (u popisek ikon je datum posledního článku, ale díky struktuře menu mohou být jednotlivé sekce různě zanořené) vytvořen list aktualizací stran (tedy nových článků), stačí kliknout na datum aktualizace stránek (vpravo nahoře) - pro skrytí znovu kliknout.

     2018.11.20 út --:--   Při načtení každé stránky se zhruba na 5 sekund objeví název strany (vlevo od menu), strukturní umístění (vpravo od menu, červeně), například > = hlavní umístění * nebo: Média > Hra > - a stručná charakteristika stránky (vpravo od menu). Tyto informace se vždy také objeví, pokud je kurzor v hlavičce.

     2018.--.-- -- --:--   Položky v menu Home a Index schovány, objeví se až při najetí kurzorem na místo vlevo či vpravo vedle menu, či na první či poslední ikonu menu - taktéž při opuštění kurzorem znovu zmizí.

     2018.--.-- -- --:--   Kvůli čistějšímu vzhledu (příliš mnoho dynamických ikon v menu) - menu strukturované do kategorií: Systém * Net * Data * Emulace * Hra * Video * Audio * Grafika * Text - z toho podobné položky (strukturou) seskupeny pod Média (multimédia): Emulace * Hra * Video * Audio * Grafika * Text - záležitosti webu seskupeny pod Lexixon, položky Home a Index ponechány samostatně.

     2018.--.-- -- --:--   V podmenu Nastavení (nyní: Lexixon > Nastavení) lze po kliknutí na ikony zapínat a vypínat různé funkce - zapnutí značí žlutě orámovaná ikona: Náhled titulu (například v: Média > Hra > Hry zdarma) ovlivňuje náhled článku při kurzoru na titulu * Pozadí hlavičky zapíná barevný podklad * Skrýt menu - zde můžete vypnout schovávání hlavičky (menu) * Všechny volby vydrží do opuštění webu, trvalé nastavení bude možné v budoucnu po registraci a přihlášení.

     2018.--.-- -- --:--   Některé prvky na stránce mohou mít popisku, ta se objeví po malém posečkání na prvku: obrázky, ikony, počítadla návštěv, data vytvoření (vlevo) a aktualizací (vpravo) ...

     2018.--.-- -- --:--   Předělání menu z textové formy na dynamické ikony. Některé ikony mohou mít 2 funkce: sekci (rozvinou menu do podmenu) a stranu (skočí na příslušnou stránku).

     2018.--.-- -- --:--   Při zasunutí hlavičky za horní okraj webu (pro zvýraznění a upozornění na tuto skutečnost, hlavně pro nové návštěvníky) se u této hrany rozsvítí červená linka.

     2018.--.-- -- --:--   Chvíli po načtení se zasune hlavička (a tedy i menu) za horní hranu webu. Pro vysunutí je třeba najet kurzorem k horní hraně. Po opuštění hlavičky se znovu schová za hranu.

     2018.--.-- -- --:--   Články (a některé další prvky) jsou kolapsující / expandující - pomocí titulů / tlačítek - po kliknutí.

2018
02 - ÚNOR    
Chystané novinky - MELODRAMA       

     V sekci Melodrama jako první novinku přidám jihokorejský seriál: Já nejsem robot / I´m Not a Robot / Roboti Aniya (2017): boháč s alergií na lidi se  zamiluje do ... robotky ... nebo že by to bylo jinak?

 

     Další na řadě bude jihokorejský seriál: Zrcadlo čarodějnice / Mirror of the Witch (Witch Exemplar) / Manyeobogam (2016): neplodná královna získá potomky pomocí černé magie od jiné ženy. Ještě předtím než ji stihnou zabít, aby se zbavili nepohodlného svědka svého činu - ji a všechny okolo stihne proklít! Aby se zbavili prokletí, rozhodnou se narozenou dceru upálit na hranici ... v budoucnu zjistí, že to dopadlo jinak než zamýšleli a její dcera se pokusí zlomit prokletí. Pokud se jí to nepodaří, umře. Pokud se jí to podaří, musí umřít její milý, to ale ona netuší ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Další příběh o Gumiho na který se chystám podívat, tentokrát čínský seriál: Lišák z obrazu / Fox in the Screen / Ping Li Hu (Ping Lei Woo) (2016) ...

 

 

 

 

 

     Jihokorejský film s upíří tématikou, bohužel se mi nepodařilo najít české či slovenské titulky, takže jsem na to koukal na YouTube (rozlišení 240p, ale z několika metrů se na to dívat dá) s anglickými a mám tedy v pochopení děje určité mezery, také video se mi nepodařilo dohledat (zatím), sice jsem šel z jednoho odkazu, ale vedl na arabské úložiště a ani překladač moc nezafungoval: Hrdina / Hero /Hieoro (2010):

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Thajský hororově melodramatický film (když budu mít štěstí, tak možná i paradoxní = komediální horor): Ďáblice / She Devil / Rak rao khayao kwan (2014):

     Čínský seriál (sága s mnoha díly, překládá se, zatím hotovo do 42. epizody) zase s Gumiho: Věčná láska / Eternal Love (Three Lives Three Worlds) (Ten Thousand Miles Of Peach Blossoms) / San sheng san shi shi li tao hua (2017) - 3. video dávám kvůli úvodu, tedy zhruba první 2 minuty:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Další čínský seriál se také překládá, z 20 dílů je hotova polovina, ale dokončení překladu podle dnešní situace vypadá na dlouho ... Dívka démon / Demon Girl (Half-demon Allure) / Ban yao qing cheng (2016):

Chystané novinky - SOFTWARE       

     Co mám v plánu za obsah? V sekci Software ukážu prográmek, co opraví hardwarové poruchy myši :) Takže pokud zápasíte s myší, co sama kliká 2x a více, když kliknete jednou, ještě ji neodepisujte ... V té samé sekci také podrobně rozeberu špičkový indikátorový a nástrojový panel do Windows i s nejlepšími pluginy. Umí toho opravdu hodně, například budete mít pod kontrolou jak dlouho jede systém, zbývající místo na disku, notifikace i náhled na přišlé e-maily či můžete rovnou na serveru e-maily smazat. Můžete si hlídat vybrané weby, zda nemají novinky a je lhostejné, zda použijete RSS, Atom či obyčejné html ... Také se podívám, čím nahradit Sensivu, program pro myší gesta všude (jakékoli software, Windows) v novějších OS (Windows 7, 8, 10).

 

     Dále se podívám na důvody, proč používat manažer hesel a jak si ho upravit, abyste pomocí stisku jednoho myšího tlačítka či klávesovou zkratkou zadali do jedné sekundy login a složité dlouhé heslo (klidně dvacetiznakové a delší) do jakékoli www stránky bez hledání v databázi hesel. Také se podívám jak v OS (Windows 7, nejspíš platné i pro 8 a 10) vylepšit Průzkumník, aby se otevíral v požadované složce a jak přidat do hlavní lišty (s tlačítkem Start) více míst, kupříkladu koš, vaši osobní složku, NASy atd. A ještě si ukážeme, jak si snadno obarvit složky (zlepší orientaci).

Úvod       

     Proč Lexixon? Vznikl složením slov Lexikon (či Lexicon) - protože většina mého obsahu je databázového charakteru (seznamy, souhrny) - a mého nicku: X (mám i jiné, ale X je krátké a lépe se kombinuje, navíc doména by měla být zapamatovatelná a kratší název je výhodou). X je vloženo do 3. znaku od konce, tedy lexiXon. A i to docela dobře zní: Lexixon [Leksikson]. A eu jsem použil proto, že je v současné době nejvýhodnější, ne že by mi šla snad EU pod nos! Navíc lze Eu chápat také jako: Europe / Evropa, tedy náš světadíl. Pokud si neuložíte tuto adresu do vašeho prohlížeče, můžete do adresního řádku napsat také pouze: lexixon.eu

     Chtěl bych na tyto stránky dávat především upoutávky na to co chystám, samotné články budou v dokumentech Excelu, které stáhnete na odkazech z tohoto webu. Že je dokument aktualizovaný poznáte také snadno podle verzování, které bude časové (rok . měsíc . den   hodin : minut : sekund). Dokumenty tedy budete moci používat i off-line (pouze vám v tom případě nebudou fungovat odkazované videa, obrázky, ...) a mít je i na tabletech, mobilech (na Androidu je Office > Excel dostupný zdarma, jen ve free verzi nemáte možnost editace), ...

     Publikování obsahu v
Excelu je pro mé účely vhodnější a také snažší, než se patlat v html, kde se výsledek liší nejen podle verze Net prohlížeče, ale i dle samotného použitého prohlížeče (Firefox, Opera, Chrome, Internet Explorer, Edge, ...). V Excelu by dokumenty měli vypadat (skoro) stejně, i když se použije jiná verze Office, bude potřebné jen ošetřit použité rozlišení (utilita ve VBA). Použitá verze (Office Pro Plus 2016) u mě měla hodně namále, protože je proti mé oblíbené verzi (Office Enterprise 2003) o hodně pomalejší a to na mnohem výkonnějším stroji než jsem před 1,5 rokem měl (Win XP Pro SP3 32bit, Intel Pentium 4 Prescott 3 GHz, 3 GB RAM versus Win 7 Ultimate SP1 64bit, Intel i-7 6700K 4 / 4,2 GHz, 32 GB RAM), hnusné tmavé výběrové paletě barev, nezvyklé a velké Ribbon menu liště a hnusném,  hranatém a plochém vzhledu převzatého z Win 10 s některými obrovskými prvky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Nakonec u mě Office Pro Plus 2016 (64bit) dostala milost, když jsem zjistil lepší schopnost používat YouTube videa a odkazované obrázky (z webu), než se dá očekávat u starší verze Office Enterprise 2003. S rychlostí nic neudělám, barvy jsem zatím nouzově trochu pořešil, Ribbon lištu jsem smrskl do menu podoby s vyjížděním a dokonce si ji oblíbil, záložkové upravitelné řešení se mi vždy líbí + jsem nainstaloval spoustu super nástrojových vylepšení. Protože plánuji do roka provozovat své stránky s obsahem na svém vlastním hardwaru (hlavně kvůli tomuto důvodu pořídím: výkonný a univerzální Synology NAS), tak je i z tohoto důvodu pro mě optimálnější poskytovat spíše stažitelný obsah, než si hrát na velkou návštěvnost (vytížení připojení, hlavně uploadu). Sice jsem při první možné příležitosti znovu povýšil z nedávno urychleného připojení: VDSL až 50 / 5 Mb/s - které často prakticky jelo na: 52 / 5,3 Mb/s - na nyní: VDSL až 100 / 10 Mb/s - které jede většinou na svém maximu: 72 / 9,9 Mb/s. Možná do několika roků se mi podaří do ulice přitáhnout optiku Netboxu a mít 150 / 150 Mb/s a výš ...

     Uvažuji i po konsolidaci (převedení) obsahu z původního místa (což může trvat i rok), že bych potom stahování zpoplatnil bagatelnou (malou, nevýznamnou) částkou. Zhruba 10 Kč na měsíc pro neomezené stahování, nebo kdo nebude chtít, může za jednotlivé stažení platit 0,5 Kč. To je ale ještě daleká budoucnost ... Zatím mám v plánu dát do jednoho
Excel dokumentu více společných témat na jednotlivé záložky. Například do Excel dokumentu Video plánuji záložky: Melodrama * Filmy * Videonovinky * ...

     Dodatek 2018.02.27 út 03:41 > Věděl jsem jasně, že chci www stránky tvořit snadno, takže jasná volba pro mě byla Wysiwyg (vizuální) editor. Před pár roky jsem k tomuto účelu testoval Excel a pak dokument v Excelu konvertoval do html. Výsledky byly celkem ucházející, i když někdy se nedala podoba www po konverzi příliš předpokládat (vzniklo něco trochu odlišného než v Excelu). To že v kódu html vznikne pěkná prasárna mě moc netrápilo ...

 

 

 

 

 

 

     Zkusil jsem to tedy s nejnovějším Excelem a kromě toho, že nefungovalo skrývání / zjevování jsem narazil na velmi nepředvídatelnou podobu konverze. Rozhodl jsem se proto pro hledání nejlepšího Wysiwyg editoru www, který by navíc měl umět všechny mé náročné požadavky. Sehnal jsem si pár nejlepších a otestoval plnou verzi slibného projektu: Web Easy Professional 10.2.1. Proti konverzím Excelu opravdu vznikaly www stránky, jak jsem je stvořil v tomto programu. Ale i po podrobném zkoumání (není vyloučeno že jsem přehlédl, ale ani v dokumentaci jsem nenalezl) jsem neobjevil skrývání a zjevování. Když jsem googloval potřebné funkce, stále mě Google odkazoval na (i původně nalezený) nejlepší Wysiwyg editor www Wix, a to i do dokumentace, kde skrývání (collapse) / zjevování (expand) bylo popsáno!

     Toto vše způsobilo, že jsem se rozhodl editor Wix prozkoumat. Jediné co se mi nelíbilo a to byl i důvod, proč jsem Wix netestoval hned od začátku byl, že Wysiwyg editor Wix není klasický program, ale on-line editor přímo v internetovém prohlížeči! Navíc bohužel poskytuje vše v jednom, tedy i webhosting (existuje i free varianta s pár omezeními) a nemá funkci pro export výsledku na jiné místo (webhosting). To ale já zvládnu, jen se pár funkcí tímto mým speciálním exportem ztratí (například video v pozadí a odkazy je potřeba předělat, jinak stále ukazují na původní místo na Wixu). Po pár dnech jsem se do Wixu přímo bláznivě zamiloval :) Pracuje se v něm úplně fantasticky, výsledek odpovídá viděnému v editoru, má spousty funkcí a pro pokročilé i možnost hrabat se v kódu a používat i předprogramované API. Tato možnost se nazývá Wix Code.

bottom of page